Video/ Rrahu turistët spanjollë, Rama; Barbari, na turpëroi të gjithëve

Kreu i qeverisë Edi Rama ka reaguar në lidhje me rrahjen e turistëve spanjollë në Porto Palermo, nga pronari i një restoranti, pasi turistëve nuk u kishte pëqyer shërbimi.

Rama duke e quajtur pronarin e restorantit barbar, shkruan se ai na ka turpëruar të gjithëve.

“Barbari që goditi miqtë spanjolli, shkeli mbi kodin e shenjtë të mikpritjes shqiptare, duke na turpëruar te gjithëve😰

Mikpritja është fuqia më e pakonkurueshme e turizmit shqiptar, e cila mbreson të gjithë të huajve që na vizitojnë dhe përtej difekteve, mungesave e sjelljeve jo gjithnjë të dëshiruara në shërbimet tona turistike, që me kohën e me eksperiencën do të fashiten, agresioni i mbrëmshëm është një njollë turpi për të mos u harruar kurrë😡

LEXO DHE :  Letër psikologes/ Djali im 23 vjeç nuk do të punojë. Çfarë t'i bëj?

Miqve spanjollë i kemi kërkuar qysh në momentin e parë, ndjesat tona dhe ata do të rikthehen përsëri🙏Ndërsa barbari uroj të mos i shpëtojë dot duarve të drejtësisë👊”-shkruan Rama./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.