Video/ Per t’ju kujtuar, çfarë ndodhi në Shqipëri, kur populli rrembeu armet!

Viti ‘97 mbetet një nga vitet më të zeza të historisë së demokracisë shqiptare. Pas rrezimit të firmavë piramidale, shqiptarët në mbarë vendin sulmuan depot e armëve dhe u armatosën duke e kthyer vendin në kaos dhe duke shkaktuar nje tragjedi kombëtare që na solli vetëm pasoja.

LEXO DHE :  Kurti paralajmëron zgjedhje nëse nuk ka marrëveshje me LDK

‘97 është viti ynë i mbrapshtë, njolla jonë e turpit dhe pasojat e atij viti i vuajmë ende. Kush ju bën thirrje shqiptarëve për te marrë armët e ka harruar historinë. Dritare.net po ia u rikujton në 3 minuta./dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.