Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Video/ Ndryshime dramatike të motit, në mes të verës bie dëborë në Australi

Video/ Ndryshime dramatike të motit, në mes të verës bie
Vera akoma nuk ka mbaruar në Australi dhe Tasmania është zbardhur nga dëbora.

Reshjet e borës mund të bien gjatë gjithë vitit në malet e Tasmanisë, për shkak të stuhive të ftohta që vijnë nga Antarktida, informon dritare.net

Por njerëzit nuk e prisnin dëborën, në verë.

Kjo stinë e ka shkatërruar Australinë, mes zjarreve që shkrumbuan mijëra hektarë pyje dhe përmbytjeve të  mëdha./K.C/dritare.net

https://www.youtube.com/watch?v=QmbPm6p2qOc