Video/ Çfarë po ndodh në Astir? IKMT: Janë prishur 24 objekte

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka njoftuar se janë prishur deri tani 24 objekte në Unazën e Re. Ndërkohë sipas IKMT-së, sot do të prishen 33 objekte në zonën e Astirit. IKMT-ja ka publikuar një video, nga çasti kur prishen ndërtesat.

“IKMT: Të 33 objektet do të prishen sot

Prej mëngjesit te sotëm IKMT ka nisur prishjen e 33 objekteve ne zonën e “Astir”. Deri në këto momente janë prishur 24 objekte, prej të cilave 8 objekte 2 katëshe, 4 tre katëshe dhe 12 nje katëshe. Objektet e tjera janë ne proces dhe do te prishen të gjitha brënda ditës së sotme.“,- njofton IKMT./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Vijojnë reshjet e borës në Korçë, vështirësi në qarkullim

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

1 Koment

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.