Vetëvendosje i bën ofertën e fundit LDK

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Besnik Bislimi ka bërë publike tanimë ofertënqë Vetëvendosje i ka bërë së fundmi Lidhjes Demokratike.

Prej më shumë se 3 muajsh tanimë Kurti dhe Mustafa nuk po dakordësohen për qeverinë e rë, ndërsa oferta e fundit parashikon rritjen e numrit të ministrive.

“E shtojmë numrin e ministrive në qeveri, nga 12 në 14 sosh, me ç’rast Lëvizja VETËVENDOSJE! i ka 5 ministri kurse Lidhja Demokratike e Kosovës i ka 6 ministri. Ministria shtesë për LDK vjen si pjesë e njërës prej ministrive më të mëdha që ka LVV. 3 ministri i kanë pakicat, siç edhe parashihet me Kushtetutën e Republikës së Kosovës. Vlen dakordimi i mëhershëm që zëvendëskryeministri i parë i takon LDK-së, ndërkaq zëvendëskryeministri i dytë LVV-së”, thuhet në shkrimin e Bislimit./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Foto/ Njihuni me kështjellat e mrekullueshme më të vjetra në botë!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.