Na ndiqni edhe në

Sport

Vazhdon protesta e tifozëve të Flamurtarit, ja si ironizohet Duka!

Vazhdon protesta e tifozëve të Flamurtarit, ja si ironizohet Duka!

Teksa luhej sfida mes Flamurtarit dhe Kamzës, në shkallët e stadiumit është shfaqur një banderolë nga tifozët vlonjatë, duke bërë kështu një ironi me presidentin e FSHF-së, Armando Duka.

Në mesazhin e nxjerrë nga tifozët e Flamurtarit, shkruhej: “Pulave u ka hije të kakarisin në kotec.” Ngjarja e cila ndodhi në minutën e 53-të, nuk u tolerua nga arbitri kryesor, Remzi Sadiku, i cili ndërpreu ndeshjen deri në heqjen e banderolës. D.M-Dritare.net