VAR testohet për herë të parë në Air Albania Stadium

Do të testohet për herë të parë në stadiumin “Air Albania” teknologjia VAR.

Kjo teknologji do të  testohet në takimin mes Partizanit dhe Laçi.

Në një nga dhomat e stadiumit, është instaluar sistemi i nevojshëm, ku kontrollohen 5 kamera të vendosura në regjinë kryesore që “Supersport” transmeton ndeshjet.

LEXO DHE :  Paketa Antishpifje/ Basha: Rama i ka shpallur luftë fjalës së lirë!

Ditën e sotme do të bëhet vetëm testimi, pastaj do të vendoset nëse kjo tenkologji do të vijë ose jo në vendin tonë./ I.M-Dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.