Ushqimet që do t’ju mbajnë freskët, në këtë të nxehtë!

Temperaturat e larta gjatë verës, po na lodhin të gjithë dhe disa prej nesh ndihen të stresuar dhe pa oreks. Disa ushqime nuk mund të hahen në këto temperatura të nxehta, pasi vetëm ju bëjnë më shumë nxehtë.

Ekzistojnë disa ushqime që ju duhet t’i hani për të qenë të freskët, për më tepër ju bëjnë juve të ndiheni edhe mirë, jo shumë të fryrë dhe të lehtë.

Ushqimi që ne hamë, luan një rol në rregullimin e temperaturës së trupit tonë, dhe ushqime e pije të caktuara me të vërtetë mund t’ju ftohin ose t’ju ngrohin. Ushqimet me përmbajtje të lartë të ujit janë ideja më e mirë, kur doni të qëndroni të freskët, informon dritare.net

LEXO DHE :  Turqi/ 24 orë nën rrënoja, vogëlushja 2-vjeçare nxirret e gjallë

Dritare.net ka sjellë për ju 9 ushqimet që duhet t’i hani tani gjatë verës, në këto temperatura të larta dhe stresuese.

-kastravecët

-luleshtrydhet

-shalqiri

-ananasi

-mangoja

-specat jeshilë

-portokall

-marulja

-selinoja/K.C/Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.