Ushqimet për të cilat nuk duhet të shqetësoheni për skadimin!

Nëse një ushqim skadon, normalisht bëhet i dëmshëm për shëndetin e njeriut dhe rrezikon që ju të helmoheni, Por janë disa ushqime, që sado vite të kalojnë, ata nuk prishen.

Ushqimet të cilat nuk duhet t’i keni problem për t’i konsumuar dhe pse data e skadencës ka kaluar janë; mjalti, uthulla, mielli i misrit, kripa, bishtajoret e thata, sheqeri, ekstrakt i pastër vanilje, oriz i bardhë i pagatuar, shurup i pastër panje.

LEXO DHE :  Kursi i këmbimit valutor, 17 shkurt 2020

Pra, këto ushqime mund t’i mbani përgjithmonë ose derisa t’i hani./E.B-dritare.net

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.