Universitetit në Holandë/ Varre për studentët, për të reflektuar mbi jetën dhe vdekjen

 

Universiteti Radboud në Holandë, po realizon një projekt që ka tërhequr vëmendje të madhe,  të titulluar ‘Momento Mori”, duke hapur varre për studentët.

Projekti me titull “Mos harroni se do të vdisni” “Momento Mori”, iu jep mundësinë studentëve të reflektojnë për jetën dhe vdekjen.

LEXO DHE :  Lezhë/ Zetori del nga rruga, humb jetën 70-vjeçari

“Varri i pastrimit” është quajtur ky projekt, ndërsa është një vrimë e hapur në tokë në kopshtin prapa kishës studentore. Në brendësi të varrit ndodhet një mbulesë e përshtatshme për joga dhe një jastëk, për ta bërë më të rehatshëm aktin e meditimit të studentëve./ I.M-Dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.