U dha informacion gazetarëve, arrestohet punonjësi i inteligjencës në SHBA

Një punonjës i Shërbimit të Inteligjencës së Mbrojtjes së SHBA , u arrestua këtë të mërkurë, për akuza se ka zbuluar për gazetarët materiale të klasifikuara në lidhje me sistemin e armëve të një vendi të huaj, thotë Departamenti i Drejtësisë në SHBA, informon dritare.net.

LEXO DHE :  25 mijë euro janë pak për partneren e Ronaldos që të prezantoje Sanremon. Ja sa kërkon ajo!

Informacioni që 30-vjeçari Henry Kyle Frese u kaloi gazetarëve u shfaq në të paktën tetë lajme të ndryshme.

Emrat e gazetarëve nuk dihen, por mësohet se Frese ishte në një lidhje dashurie me njërin prej tyre./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.