U arrestua për shpërdorim detyre, Apeli liron Liridon Pulën

Arrestimi dhe lënia në burg e ish-drejtorit të Kadastrës në Durrës, Liridon Pula shkaktoi reagime të shumta te klasa politike dhe jo vetëm.

Ndërsa Gjykata e Shkallës së Parë në Durrës vendosi masën e sigurisë arrest me burg, për Pulën, sot ajo e Apelit e ndryshoi në detyrim paraqitjeje.

LEXO DHE :  Helmoi vjehrrën me fotoksinë, ja me sa vite burg u dënua Marjana Çmeta!

Pula u arrestua disa ditë më parë, me akuzën e shpërdorimit të detyrës./K.C/dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.