Turqia në valën e tërmeteve/ Vijojnë pasgoditjet e fuqishme!

Pasgoditjet e tërmetit të madh, që tundi mbrëmë Turqinë Lindore, kanë vijuar edhe sot. Tre tërmete  me magnituë 5.1, 4.5 dhe 4.4 kanë lëkundur sërish vendin. Kërkimet vijojnë ende por situata është vështirësuar për shkak të goditjeve të herë pas hershme. Deri më tani, është raportuar për 22 viktima, dhe mbi 1000 të plagosur. Ndërkohë, 22 persona dyshohet se janë ende nën rrënoja./L.F-dritare.net

LEXO DHE :  Ndahet nga jeta në moshën 99-vjeçare Nexhmije Hoxha. Ja intervista e fundit e saj!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.