Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Toka është e sheshtë/ Komentuesi habit me mesazhin e tij në statusin e Ramës

Toka është e sheshtë/ Komentuesi habit me mesazhin e tij në

Në statusin e kryeministrit Rama, i cili dënoi ashpër ata që përhapin lajmin e rremë që terrorizoi mbrëmë Tiranën dhe Durrës, kanë replikuar mijëra komentues. Thuajse të gjithë iu bashkuan kreut të qeverisë, duke i kërkuar atij që përgjegjësit që përhapën panik te qytetarët të marrin atë që marrin atë që meritojnë.  Por ajo që bie në sy mes qindra komentuesve, është një mesazh i cili thotë se toka është e sheshtë.

Me anë të një video, disa persona akuzojnë NASA-n, duke thënë se po mashtrojnë me anë të photoshopeve, se bota është sferike.

Një tjetër komentues i ka shkruar Ramës se ka zbuluar se toka është e sheshtë.

"Lum ti vella, ti e paske dyst boten se ne te tjereve na ka zene taksirati ta kemi te rrumbullaket" i shkruan kryeministri Rama. Të nervozuar,  komentuesit e tjerë të cilët janë shprehur të habitur për këto ide të çuditshme.

Ndërsa mesazhet e tjera që kanë mbushur statusin e Ramës, kane qenë në lidhje me panikun që kanë pësuar mbrëmjen e djeshme qytetarët. Ata shkruajnë se vërtet tërmetet nuk mund të parashikohen, por ama ata që dezinformojnë mund të ndalohen./L.F-dritare.net