Tërmeti/ Ashtu si në Tiranë, qytetarët e Stambollit flenë në rrugë

Një tërmet 5.7 ballë shkundi një ditë më parë Stambollin, duke shkaktuar frikë dhe ankth te qytetarët. Shkollat u boshatisën, spitalet po ashtu, qytetarët lanë banesat dhe dolën në rrugë. 42 tërmete të tjera e kanë goditur Stambollin gjatë natës, me epiqendër po në detin Marmara, shkruan dritare.net

Nga frika për ndonjë tërmet tjetër të fuqishëm natën, qytetarët e Stambollit  e kanë kaluar natën në rrugë, ashtu si ne në Tiranë, kur tërmeti 5.8 ballë shkundi Durrësin, edhe kryeqytetin.

LEXO DHE :  Këto pallto ngjyrë kafe, nuk do të dalin kurrë nga moda!

Në disa foto dhe video të publikuara nga mediet turke, shihen qytetarët që kanë fjetur jashtë, në parkun e Stambollit./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.