Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Temperaturat rriten, ja si do të jetë moti sot!

Temperaturat rriten, ja si do të jetë moti sot!

Territori shqiptar vijon në ndikimin e motit të kthjellët, ku paraditja do të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare. Duke filluar nga pasditja dhe në vijim, vranësirat priten të jenë më të dukshme në zonat malore. Por mbrëmja sjell përmirësim gradual të motit.

Temperaturat do të rriten, duke luhatur 13 deri në 35 gradë celsius./K.C/dritare.net