Të patrajnuar në përdorimin e armëve, rasti i dytë që një gardist vret gruan

Rasti i gardistit që vrau gruan këtë të martë, nuk është i vetmi në Shqipëri. Ju kujtojmë se, një tjetër vrasje ka ndodhur në 2016-ën, ku gardisti, Admir Dervishi, i mori jetën gruas, Irena Dervishi me armën  e punës, për shkak të xhelozisë. Irena ishte shitëse dhe gardisti tha se, e kishte parë që ajo fliste me klientët, dhe nga xhelozia i mori jetën të shoqes. Kjo ngjarje e rëndë ndodhi në sy të dy fëmijëve të mitur, të cilët pas aktit gardisti i çoi te fqinjët, duke u thënë se dikush i vrau gruan. Ky dhe rasti i sotëm, tregojnë se, shumë gardistë që mbajnë armë në shtëpi janë të patrajnuar dhe të pakualifikuar./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Ide fantastike për arredimin e zyrës tuaj!

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.