Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Stuhi si një tornado/ Anglia nën ujë

Stuhi si një tornado/ Anglia nën ujë

Incidente të mëdha janë shënuar në një pjesë të Britanisë së Madhe, për shkak të stuhisë të njohur si Dennis. Dhjetëra shtëpi janë përmbytur ndërsa, dëshmitë e banorëve tregojnë se stuhia në mbrëmje kishte goditur si një tornado.

Më shumë se 300 paralajmërime për përmbytje, janë lëshuar në të gjithë Anglinë. Gjithashtu për shkak të shirave të vazhdueshëm, është lëshuar paralajmërimi i rrezikut për jetën.

Sarah Bridge, 55 vjeç, e krahasoi këtë stuhi me një tornado dhe tha se uji kishte hyrë në shtëpi pavarësisht dyerve enkas që nuk lejojnë që uji të hyjë në banesë.

Energjia është ndërprerë në shumë zona, po kështu janë anuluar 170 fluturime duke lënë të paktën 25.000 udhëtarë në pritje./L.F-dritare.net