Studioni në SHBA dhe ju ka skaduar viza? Ambasada Amerikane ju tregon çfarë të bëni!

Për të gjithë studentët që kanë shkuar në SHBA dhe viza u ka skaduar ose është pranë skadencës, Ambasada Amerikane ka një njoftim të rëndësishëm. Ambasada njofton se, studentët nuk kanë pse vijnë në Shqipëri gjatë pushimeve verore vetëm për të rinovuar vizën. Sipas Ambasadës, për sa kohë që frekuentojnë rregullisht universitetin, ata mund të qëndrojnë në Shtetet e Bashkuara edhe nëse viza ka skaduar.

“🇦🇱 | Mbajtës të vizave studentore — Nuk është e nevojshme të bëni gjithë atë udhëtim për në Shqipëri gjatë pushimeve verore vetëm për të rinovuar vizën tuaj. Për sa kohë që frekuentoni rregullisht universitetin tuaj, ju mund të qëndroni në Shtetet e Bashkuara edhe nëse viza ju ka skaduar. Gjithsesi, nëse largoheni nga Shqipëria dhe viza juaj është duke skaduar, sigurohuni që të caktoni një takim për ta rinovuar vizën. Planifikoni në kohë!”,- njofton Ambasada./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Tallej se vuante nga nanizmi/ Mblidhen 300 mijë dollarë për ta çuar 9-vjeçarin në Disneyland

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.