Stop informalitetit/ Rama: Pasoja të rënda kush nuk lëshon kupon tatimor

Sikurse kishte paralajmëruar edhe më herët për aksionin kundër informalitetit, kryeministri Rama, ka publikuar sërish foto të bizneseve të cilat janë mbyllur. Me anë të një statusi në facebook, ai shkruan se kontrolli do të vijojë dhe pasojat ligjore për bizneset të cilat nuk janë regjistruar apo nuk lëshojnë kupon tatimor, do të jenë të rënda.

LEXO DHE :  Ja pse duhet t'i zëvendësoni dyshekët çdo 7 vjet!

“#STOPINFORMALITETIT
Vijon në gjithë territorin kontrolli dhe bllokimi i subjekteve abuzuese.
Regjistrohuni dhe lëshoni kuponin, sepse pasojat ligjore janë të rënda#ZeroTolerancë “, shkruan kryeministri./L.F-dritare.net 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

1 Koment

  1. Se kuptoj kush ju ka ndaluar te beni aksionin kundër informalitetit vazhdimisht tash 6 vite.
    E keni gabim qe Hetimin Tatimor e keni perzjere me Verifikimin ne Terren (kete sallate e keni quajtur Monitorim ne terren). Shkeputeni Hetimin Tatimor nga DPT-ja ne doni te keni sukses (DPT-ja duhet te dridhet nga Hetimi tatimor).
    Kuptojeni nje here e mire dallimin midis fjaleve shqipe HETIM, VERIFIKIM DHE MONITORIM.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.