Si e shpjegoi Ilir Meta mungesën në koncertin e Carla Brunit!

Nuk mund të ankohem se nuk kisha ftesë. Jo nga Rama, por vetë Sarkozi më kishte nisur se kemi qenë me marrëdhënie të ngushta kur bëhej lufta në Kosovë. Nejse, Ramës do t’ia marr hakun. Nuk e përsëris gabimin që i tregova kanionet e Osumit pa paguar një lek. Ta harrojë që do t’i tregoj për guroret e Skraparit.

Por nuk shkova se jam shumë i preokupuar për mbarëvajtjen e demonstratës.

Së pari Luli, por as Mona nuk ia thonë fare për ta ndezur një çikë.

Së dyti kam frikë se mos ky Sandri përfitonte nga mungesa ime dhe m’i arreston. Mona edhe e duron burgun, por Luli do të më zbërthehej fare. Kur edhe Berisha ngatërroi emrin e babait kur e arrestova unë, imagjinoni Luli do të harronte emrin e gruas.

Së treti, ky Sandri e ka tepruar me këtë gazin dhe po nuk i ndenje afër, ta ngec edhe po u bënë katër veta bashkë në kafene. Ndaj po rri që t’i bëj thirrje që protesta të jetë paqësore.

LEXO DHE :  Marsida Qatja publikon foton e burrit, e mbush me zemra

Së katërti, unë kam premtuar që do të vras veten si Alendja. Por po të dëgjoja Carla Brunin me siguri do të vrisja veten nga depresioni. Një herë kur isha i ri kam dëgjuar një këngë të Mirel Matiesë dhe doja të hidhesha nga ballkoni. Po të rrija në një orë koncert, ishte e sigurt që do t’i lija kalamajtë rrugëve.  Mirë e duron Sarkozia dhe Rama se njëri e ka grua dhe tjetri ka hall, po unë çfarë halli kam të duroj dy orë Carlen?

Dhe arsyeja e fundit pse nuk vajta është se nuk më ngjit asnjë si Hasan Zyko Kamberi me këngët e tija qëmoti. E derisa Hasani ka vdekur, nuk ka grua apo burrë të më çojë në një shfaqje. E provova me Ylli Bakën kur këndoi Baftjarin, por aha, s’më ngjiti./dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

1 Koment

  1. O sa me vjen per te qeshur! Po kush ta ka shkruar kete hartim mor Ilir. Apo si perhere. Hedh ne leter nja dy direktiva dhe pastaj ua jep nxenesve te 9-vjecares per ta shtjelluar ne hartim. E di si eshte puna o shoku yne ? Edhe te shkruarit o Ilir, eshte stil, eshte mjet identifikimi dhe jo gek- mek si puna jote. Shkrimi ka fytyre. Ketu fytyra jote s’del fare. O c’na kenaqet me keto variety shows. Se s’kemi si kalojme edhe kohen ne kete stine plot zbraztesi. Prandaj, ju lutem, vazhdoni te na gajasni. Te gjitha i beni ! Jeni vetrete fantastike!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.