Shqiptari Mark Gjonaj zgjidhet këshilltar bashkie në New York

Shqiptari Mark Gjonaj është zgjedhur këshilltar bashkiak në distriktin 13 të Nju Jorkut, në SHBA.
Gjonaj fitoi 38.7% apo 3326 vota, duke lënë pas Marjorie Valazquez e cila në vendin e dytë siguroi 34.4% apo 2958 vota.
Shqiptari shihej si kandidati favorit në këtë garë mes 4 konkurrentëve të tjerë, ҫka bëri që ai të ishte konkurrenti më i sulmuar në fushatë. Kundërshtarët e tij e akuzuan atë për lidhje me trafikun e drogës dhe armëve dhe shumë akuza të tjera, por përtej të gjithave ai mundi të siguronte fitoren.
Gjonaj kandidonte nën logon e demokratëve dhe është një tjetër shqiptar i suksesshëm në Nju Jork i cili ka qenë më parë edhe shqiptari i vetëm në Asamblenë e shtetit të Nju Jorkut./ I.M-dritare.net

LEXO DHE :  Lira Gjika dedikim për pediatren që u nda nga jeta: Femra herkule që i ka rrëmbyer vdekjes qindra fëmijë


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.