Na ndiqni edhe në

Shqiptar

Thirrje nacionaliste/Këngëtaret shqiptare nën fokusin e mediave të huaja!

Thirrje nacionaliste/Këngëtaret shqiptare nën fokusin e mediave

Këngëtaret shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora kanë marrë vëmendjen e mediave botërore, në lidhje me thirrjet e fundit ndaj kompanisë Apple, për vendosjen e Kosovës në hartën e saj.

Thirrje nacionaliste/Këngëtaret shqiptare nën fokusin e mediave

Fotoja ‘Autoktonë’, e shpërndarë nga Lipa, si një përgjigje për ata që thonë se Kosova është Serbi, thuhet në mediat britanike se ka sjellë një reagim të fortë nga mbështetësit e saj dhe kritikët.

Thirrje nacionaliste/Këngëtaret shqiptare nën fokusin e mediave

Po kështu edhe Rira Ora postoi të njëjtën thirrje. Këngëtaret thuhet në mediat e huaja, po bëjnë thirrje me qëllime ekspansioniste.

Thirrje nacionaliste/Këngëtaret shqiptare nën fokusin e mediave

Që nga e marta në mëngjes, peticioni ka më shumë se 120,000 firma, ndërsa ka shkaktuar një luftë në internet./L.F-dritare.net