Rasti i Alvinit/ Ikën Gent Gazheli nga Turqia, ja ambasadori i ri!

Pak ditë më parë u mësua se ambasadori shqiptar në Turqi, Gent Gazheli ka dhënë dorëheqje. Edhe pse kjo gjë nuk u konfirmua, nëse është dorëheqje apo shkarkim, e sigurtë është që ai nuk është më ambasador në Ankara.

Komisioni Parlamentar i Jashtëm, do të mbajë një seancë dëgjimore me kandidatin për ambassador të ri, diplomatin Kastriot Robo.

Kujtojmë se Gazheli u kritikua ashpër për rastin e Alvin Berishës, dhe pas fikjes së telefonit për gazetarët e emisionit “Le Iene” në Itali./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Hygerta Sako për Durrësin: Unë e kam braktisur, nuk më hyn në sy

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.