Rama: Restaurohet një prej afreskeve më të rralla, në kishën e Shën Mërisë së Sinjës!

Kryeministri i vendit Edi Rama, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka nxjerrë një video ku tregohet restaurimi i një prej afreskeve më të rralla që ndodhet në kishën e Shën Mërisë së Sinjës, në Berat.

Rama shkruan se pas një pune të gjatë, është shpëtuar dhe është nxjerrë në dritë, duke u restauruar e gjitha nga dëmtimet.

“MIRËMËNGJES 😃

dhe me pamjet e një prej afreskeve më të veçantë e të rrallë që ndodhet në kishën e Shën Mërisë së Sinjës, Berat, i cili pas një pune të gjatë është shpëtuar dhe nxjerrë në dritë, ju uroj një javë të mbarë 😊”, shkruan Rama./E.B-dritare.net

MIRËMËNGJES 😃dhe me pamjet e një prej afreskeve më të veçantë e të rrallë që ndodhet në kishën e Shën Mërisë së Sinjës, Berat, i cili pas një pune të gjatë është shpëtuar dhe nxjerrë në dritë, ju uroj një javë të mbarë 😊

Gepostet von Edi Rama am Sonntag, 1. September 2019

LEXO DHE :  Policia thirrje banorëve të Astirit: Distancohuni nga dhuna!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.