Rama: Platforma e bashkëqeverisjes po mpin ‘buburrecat’!

Kryeministri Edi Rama, ka zhvilluar sot takimin e përjavshëm me qytetarët, për platformën e bashkëqeverisjes. Rama është shprehur se platforma shqipëriaqëduam.al po i mpin ‘buburrecat’ që nuk u shërbejnë qytetarëve, duke nënkuptuar punonjësit e administratës.

Sipas tij, qytetarët kanë gjetur zgjidhje për problemet e tyre, vetëm me një klik në portal.

 “Rri në këmbë dhe i shoh “buburrecat” poshtë tavolinës, që gërryejnë. Platforma është një sistem që i mpin “buburrecat” dhe disa prej tyre i shtyp.

Ju keni parasysh buburrecat e Hipotekës së Shkodrës, kushedi ç’keni hequr, por ne po vazhdojmë të luftojmë dhe kemi preferuar këshillën e Nënë Terezës: ‘Në vend që të mallkojmë errësirën, preferojmë të ndezim një qiri çdo ditë’.

Çdokush që i shkruan platformës, është po aq i fortë sa çdo deputet apo ministër, madje është dhe më i fortë se ata”, tha Rama./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Ataket e panikut nga tërmeti, si t’ia dalim për të ruajtur qetësinë

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.