Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rama: Këto janë grupet që kanë falas vaksinën kundër gripit!

Rama: Këto janë grupet që kanë falas vaksinën

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e kësaj të hëne e ka nisur me një ftesë për qytetarët që të drejtohen në qendrat shëndetësore dhe të marrin vaksinën kundër gripit.

Vaksina është falas për grupet e rrezikuara, siç janë fëmijët, të moshuarit dhe të sëmurët kronikë.

"MIRËMËNGJES ?

dhe me ftesën për të shkuar pranë qendrës suaj shëndetësore për të marrë vaksinën kundër gripit, të cilën grupet më të rrezikuara si të moshuarit, fëmijët (2-5 vjet) dhe të sëmurët kronikë do ta kenë falas, ju uroj një javë të mbarë ?", shkruan Rama./E.B-dritare.net

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/2580580162175776/