Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rama: E dashur armike. Bregu: Nuk e kam zakon të marr karrigen e të tjerëve

Rama: E dashur armike. Bregu: Nuk e kam zakon të marr karrigen e të

Kryeministri Edi Rama, dhe ish-deputetja demokrate Majlinda Bregu që tanimë është Presidente e Këshillit Rajonal për Bashkëpunim, janë bërë bashkë  ditën e sotme në një aktivitet të RCC dhe Forumi Botëror Ekonomik për Inovacionin në Tiranë.

Rama dhe Bregu kanë shkëmbyer batuta me njëri-tjetrin.

Në fjalën e tij Rama i është drejtuar Bregut në Anglisht: “Thank you my dear enemy, (faleminderit e dashur armike). Kemi bërë shumë beteja në të shkuarën si kundërshtarë, por ja ku jemi sot si një shembull që po shohim para për vendin”.

Nga ana tjetër, Bregu ka thumbuar edhe liderin   demokrat Lulzim Basha i cili në zgjedhjet e 2017 nuk e futi në listë:

“Dakord, mundem ta bëj, por nuk më pëlqen e se kam zakon të marr karrigen e të tjerëve edhe kur ajo është bosh. Mua më pëlqen të luftoj vetë për karrigen”, ka thënë Bregu./ I.M-Dritare.net