Na ndiqni edhe në

Shkrimet e Dritanit

PS e Ramës, si ajo e Nanos në vitin e 7 të qeverisjes

PS e Ramës, si ajo e Nanos në vitin e 7 të qeverisjes

Nga Dritan Hila

Më vjen keq ta them, por PS ka kohe që i ka humbur tapia e vjetër dhe i ka bere legalizimet e reja tek Aluizni. Tani pronar eshte ai qe u fut si qeraxhi, qe do bashkonte te majten, qe do te fitonte zgjedhjet qe ne 2007-en e do te perzinte Berishen, por qe ne fakt na la tete vjet ne opozite, qe e mbushi me Mjaft, qe po e ndan Shqiperine sikur s’ka njeri. Ne nje vend ku delegatet e kongresit i zgjedh Koço, Gjushi e Sejdini, dhe votat i numeron Rama, dihet si do shkoje puna.

Gjithsesi ajo shakaja me Shkelqim Meten, kushdo qe e ka bere, ishte pa kripe fare. Pas tre vjet ne pushtet, PS e Rames eshte katandisur si ajo e Nanos pas 7 vjete qeverisje dhe e PD e Berishes ne vitin e gjashte.

*Postim i autorit në Facebok