Na ndiqni edhe në

Politikë

Vasili: LSI koalicion me Edi Ramën, kurrë!

Vasili: LSI koalicion me Edi Ramën, kurrë!

Gjatë konferencës së sotme për media, kryeministri Edi Rama u pyet nëse do të kishte një koalicion me LSI-në në zgjedhjet e 2021. Rama tha se nuk sheh perspektivë për rikthim në koalicion me LSI, por gjithashtu u shpreh se në politikë kurrë mos thuaj kurrë.

Pas kësaj deklarate ka reaguar zv.kryetari i LSI, Petrit Vasili i cili tha se koalicion me Ramën nuk do të ketë kurrë.

"KURRË!

Edi Rama është i dashuruar, i përdorur dhe i kapur nga narkotrafikantët dhe oligarkët kundër popullit të tij.

LSI është dhe do të jetë përgjithmonë vetëm e vetëm me popullin, përballë dhe kundër Edi Ramës, narkotrafikantëve dhe oligarkëve.

Ditë tronditëse e presin Edi Ramën, tashmë të vetmuar të braktisur edhe nga klientët e vetë të drogës dhe PPP-ve.

Limoni i shtrydhur të njëjtin fund ka pasur gjithmonë.

Edi Rama e humbi edhe kohën për të ikur…!”, shkruan Vasili./E.B-dritare.net