Përgjimet e reja të Bild, Pjerin Ndreu: Drejtori i shkollës të deklarojë votën osë fluturoi

Ish-deputeti i Partisë Socialste, sot kandidat për kryetar i bashkisë së Lezhës është një nga emrat, të cilit i janë publikuar bisedat në prestigjiozen gjermane Bild.

Ndreu në përgjimet e Bild i thotë Drejtorit të Arsimit të Dibrës, Drini Gjeçit që të marrë në telefon drejtorin e shkollës në Reç dhe të deklarojë se nga do e hedhë votën.

“Deklaroje votën hapur atje që e ke për PS-në ndryshe ditën e hënë tregoja ku fluturon”, i thotë Ndreu Gjeçit.

Përgjimi Nr. 11 i Bild

Biseda e plote:

Pjerin Ndreu: Mirëmëngjes!

Drini Gjeçi: Mirëmëngjesi

Pjerin Ndreu: Pjerin Ndreu jam! Si je?

Drini Gjeçi: Po Pjerin, si ia kalove?

Pjerin Ndreu: A je mire si ke qenë?

Drini Gjeçi: Mirë jam, mirë!

LEXO DHE :  The Times: Kompania skoceze është në hetim për financimin e fushatës së Bashës

Pjerin Ndreu: Bëj një telefon këtij Reshat Elezit, këti drejtorit të Reçit.

Drini Gjeçi: Reshatit?

Pjerin Ndreu: Po drejtorit të shkollës, I thuaj ta deklarojë votën hapur se ato sms-të që I çon poshtë e përpjetë nuk janë shumë të këndëshme. Deklaroje votën hapur atje që e ke për PS-në ndryshe ditën e hënë tregoja ku fluturon.

Drini Gjeçi: Reshat Elezaj?

Pjerin Ndreu: PO

Drini Gjeçi: Ok po flas unë tashi me të.

Pjerin Ndreu: Tregoi se ku fluturon të hënë. Të deklarojë votën për PS-në aty. Se po nuk votoi hapur për PS-në të gjejë vend e të futet.

Drini Gjeçi: Ok pa merak se e rregullojë unë këtë punë./e.k-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.