Përfundon takimi pa marrëveshje, Thaçi: Gjuha e Serbisë, arrogante

Ka përfunduar pa një marrëveshje konkrete takimi i presidentit Hashim Thaçi me homologun e tij serb Aleksandër Vuçiç me ndërmjetësimin e përfaqësueses së lartë të BE, Frederika Mogherini.

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi e ka vlerësuar shumë të vështirë takimin që zhvilloi në Bruksel

Ai e ka quajtur arrogant diskursin e Vuçiqit.

LEXO DHE :  Përse nuk dorëhiqeni? Ja si përgjigjet Presidenti!

“Diskursi ishte agresiv dhe arrogant nga Serbia dhe Vucic derisa diskursi ynë ishte i argumenteve dhe i anës së drejtë për arritjen e një marrëveshje të balancuar që do të nënkuptonte njohjen reciproke dhe hyrjen në OKB dhe zëvendësimin e rezolutës 12/44’, tha Thaçi./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.