Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Para se të zhvendosen në Kanada, princi  Harry dhe Meghan Markle pushojnë stafin mbretëror

Para se të zhvendosen në Kanada, princi  Harry dhe Meghan Markle

Para se të zhvendoset përfundimisht në Kanada, princi Harry po përfundon ca punë në Mbretërinë e Bashkuar. Gruaja e tij, Meghan Markle, bashkë me të birin, Archie Harrison u zhvendosën në Kanada, një javë më parë, në një ishull për të pushuar, para se të shkojnë në Toronto.

E ndërsa mbretëresha përgatiti marrëveshjen pas samitit, ku do të vendoset për të ardhmen e çiftit, Harry dhe Meghan kanë shkarkuar nga puna punonjësit që kishin në shtëpinë e tyre, në Frogmore Cottage, ku ata u transferuan nga Pallati Kensington disa javë pasi lindi Archie. Vetëm dy punonjës kanë arritur ta mbajnë detyrën, menaxheri i shtëpisë dhe pastruesja. Kuzhinierëve, shërbëtorëve dhe këmbësorëve u është thënë se nuk u nevojiten më shërbimet e tyre.

Anëtarët e pushuar nga stafi i vilës tani do të kalojnë te familja mbretërore,  pra nuk do të mbeten pa punë.

"Pra, a do të thotë kjo që Meghan dhe Harry nuk do të kthehen më në Frogmore?" mund të pyesni ju. "Frogmore Cottage do të vazhdojë të jetë pronë e Madhërisë së saj, Mbretëreshës", shkroi Meghan dhe Harry në faqen e tyre të re. Duka dhe Dukesha e Sussex do të vazhdojnë të përdorin Frogmore Cottage, me lejen e Madhërisë së saj. Por një burim për Daily Mail tha se, Meghan dhe Harry kurrë nuk do të kthehen më për të jetuar në Britani./K.Cdritare.net