Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Paloka: Pa largimin e Ramës, nuk ka zgjidhje të situatës

Paloka: Pa largimin e Ramës, nuk ka zgjidhje të situatës

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka bërë një status në Facebook, ku sqaron të gjithë pse opozita ka vendosur të bllokojë rrugët.

Sipas tij, të gjithë ata që thonë; “ç’taksirat kanë njerëzit”, duhet të marrin pjesë në protestë, për largimin Ramës.

Paloka shkruan se sa më shumë të zgjasë kjo gjendje, aq më të mëdha do të jenë kostot dhe sakrificat. Ai gjithashtu shkruan se pa largimin e kryeministrit Rama, nuk do të ketë zgjidhje apo përmirësim të krizës në të cilën ndodhet vendi.

Sot rruget do te bllokohen per te pakten dy ore ne te gjithe Shqiperine.

Kam degjuar keto dite dhe nga ata qe pyesin ; “cfare taksirati kane njerzit ?” .

Kjo ne rastin me te mire eshte driteshkurtesi.

Kushdo qe eshte i bindur se Rama duhet te ike , pasi e ka kuptuar se asnje zgjidhje e permiresim nuk do te kete situata pa largimin e tij, duhet ti bashkohet protestes. Sa me shpejt , aq me pak kosto per te gjithe.

Sakrificat qe kerkohen sot , jane te vogla; nga disa ore ne rruget e bllokuara tek pjesmarrja aktive ne protesten e 11 majit. Sa me shume te zgjase kjo situate , aq me te medha do jene kostot dhe sakrificat. Por te gjitha keto “sakrifica” nuk jane asgje krahasuar me cfare na pret ne se Rama arrin te konsolidoje diktaturen e krimit ne Shqiperi. Kush e ka perjetuar nje here e di qe asnje sakrifice nuk eshte e tepert per ta ndalur.

Kush ka ulur koken perpara rames e pranon skllaverimin , le ta mbaje koken ulur.

Sherbetoret dhe ata qe e ngrene zerin ne mbrojtje te Rames se jane te zhytur njesoj si ai, duhen trajtuar njesoj si ai.

Ne te tjeret kemi detyre te shpetojme te ardhmen e femijeve tane e mos te lejojme nje kriminel te cmendur ta shkatrroje.”, shkruan Paloka./E.B-dritare.net