Padia e Metës ndaj Dvoranit, dëshmon Vitore Tusha

Presidenti Ilir Meta ka kallëzuar penalisht kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, për “shpërdorim detyre” dhe “përvetësim i titullit”.

Pas marrjes në pyetje të Metës dhe Dvoranit, ka dëshmuar në Prokurori dhe Vitore Tusha, kryetarja në detyrë e Gjykatës Kushtetuese.

Tusha ka dhënë shpjegimet e saj mbi mbledhjet e KED, për të cilat kreu i shtetit ka ngritur akuzë ndaj Dvoranit.

LEXO DHE :  Video/ Pas tërmetit, ndërtesa shpërthen në flakë në Turqi

Ndërkaq mësohet se Prokuroria pritet të sekuestrojë edhe procesverbalet e mbledhjeve të KED dhe regjistrimet audio të mbledhjeve të këtij institucioni kyç të sistemit të drejtësisë./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.