Nuk ndërtoi rrugën e premtuar për fermerët, kryetari i komunës tërhiqet zvarrë me makinë

Jorge Luis Escandón Hernández, një kryetar komune në Meksikë, u kishte premtuar femreve që do t’u ndërtonte rruëgën e fshtatit në një nga takimet elektorale.

Ai nuk e kishte mbajtur premtimin e tij dhe qytetarët e kanë tërhequr zvarrë me makinë, nga zyra e tij nëpër rrugën e fshatit.

LEXO DHE :  Eksperti rrugor: Policia Rrugore e vetme përballë aksidenteve, Ministria e Infrastrukturës jashtë loje!

Ky ishte sulmi i dyte ndaj tij, për premtimet e pambajtura./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.