Ngriti gishtin e mesit, Vasili: Borchardt jashtë Shqipërisë, ai nuk është OSBE!

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar pas veprimit të ambasadorit të OSBE në Tiranë, i cili ngriti gishtin e mesit para protestuesve të Unazës së Re.

Vasili, në postimin e tij Facebook, shkruan se Bernd Borchard duhet të largohet nga Shqipëria, sepse ai nuk është OSBE dhe Europa.

Jashtë nga Shqipëria Borchardt!!

Ky alabak,qe guxon dhe u tregon gishtin e mesit shqiptareve.

Ky qe qepi gojen per votimet puniste te 30 qershorit.

Ky qe mbylli gojen per raportin e OSBE -ODIHR per 30 qershorin.

Ky qe paturpesisht ndryshoi fjalen brenda nates per drogen qe mbuloi Shqiperine.

Ky qe ne 2008 i beri duart flake kur duatrokiste shkaterrimin e kushtetutes dhe zgjedhjeve.

Ky nuk eshte OSBE,ky nuk Europa ky eshte thjesht nje individ i akaparuar.

Presim tane qe Edi Rama t’ja marre perqafe gishtin qe ngriti Borchard dhe ti kerkoje atij ndjese ,hë jepi Edi ç’pret?”, shkruan Vasili./E.B-dritare.net

Jashte nga Shqiperia Borchard!!(VIDEO).Ky alabak,qe guxon dhe u tregon gishtin e mesit shqiptareve.Ky qe qepi gojen per votimet puniste te 30 qershorit.Ky qe mbylli gojen per raportin e OSBE -ODIHR per 30 qershorin.Ky qe paturpesisht ndryshoi fjalen brenda nates per drogen qe mbuloi Shqiperine.Ky qe ne 2008 i beri duart flake kur duatrokiste shkaterrimin e kushtetutes dhe zgjedhjeve.Ky nuk eshte OSBE,ky nuk Europa ky eshte thjesht nje individ i akaparuar.Presim tane qe Edi Rama t'ja marre perqafe gishtin qe ngriti Borchard dhe ti kerkoje atij ndjese ,hë jepi Edi ç'pret?

Gepostet von Petrit Vasili am Montag, 14. Oktober 2019

LEXO DHE :  Gjykata lë në burg bashkautorin e vrasjes së Eri Zefit

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.