Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ngriti gishtin e mesit, Vasili: Borchardt jashtë Shqipërisë, ai nuk është OSBE!

Ngriti gishtin e mesit, Vasili: Borchardt jashtë Shqipërisë, ai

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar pas veprimit të ambasadorit të OSBE në Tiranë, i cili ngriti gishtin e mesit para protestuesve të Unazës së Re.

Vasili, në postimin e tij Facebook, shkruan se Bernd Borchard duhet të largohet nga Shqipëria, sepse ai nuk është OSBE dhe Europa.

"Jashtë nga Shqipëria Borchardt!!

Ky alabak,qe guxon dhe u tregon gishtin e mesit shqiptareve.

Ky qe qepi gojen per votimet puniste te 30 qershorit.

Ky qe mbylli gojen per raportin e OSBE -ODIHR per 30 qershorin.

Ky qe paturpesisht ndryshoi fjalen brenda nates per drogen qe mbuloi Shqiperine.

Ky qe ne 2008 i beri duart flake kur duatrokiste shkaterrimin e kushtetutes dhe zgjedhjeve.

Ky nuk eshte OSBE,ky nuk Europa ky eshte thjesht nje individ i akaparuar.

Presim tane qe Edi Rama t'ja marre perqafe gishtin qe ngriti Borchard dhe ti kerkoje atij ndjese ,hë jepi Edi ç'pret?", shkruan Vasili./E.B-dritare.net

https://www.facebook.com/petritvasil/videos/2520936641325624/