Ngjela: Opozita ka dështuar, shpresoj të ndërhyjnë ndërkombëtarët

Avokati i njohur, Spartak Ngjela tha në “Dritare me Rudinën” se, Partia Demokratike ka dështuar në aksionin e vet. Ngjela thekson se, shpreson që të hyjnë ndërkombëtarët dhe të përpiqen që të bindin PD-në që të hyjë në zgjedhje.

“Në Shqipëri, Uashingtoni ka rol të rëndësishëm. Protesta nuk kishte mbështetje nga Uashingtoni dhe Brukseli. SHBA dhe BE kanë thënë se qeveria është e ligjshme dhe zgjedhjet janë të ligjshme. Ndërkombëtarët kanë deklaruar se  pushteti nuk është fituar me vota të vjedhura siç flet opozita. Prandaj, edhe opozita është e dështuar. PD është e dëmtuar shumë sepse nuk hyn në zgjedhje. Kjo që bën PD për të bërë protesta është zgjedhje. Ndërkombëtarët nuk e pranojnë aksionin. Këta t’i japin mundësinë PD-së që të hyjë në zgjedhje. Perëndimi do hyjë apo jo. Kjo është pyetja. Nëse do të hyjnë, atëherë mund të ngrejë PD-në sepse përndryshe Partia Demokratike shuhet. A do ta bëjnë ndërkombëtarët këtë? Duhet të presim. Unë kam shpresë se do të ndërhyjnë. Le të shpresojmë që të ndërhyjnë, pasi së fundmi kanë zbutur deklaratat.”,- tha Ngjela./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Rikthehet i nxehti afrikan/ Nga nesër temperaturat do të jenë përvëluese!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.