Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Greva e kontrollorëve/ Aeroporti i Rinasit: Anulohen fluturimet e mëngjesit

Greva e kontrollorëve/ Aeroporti i Rinasit: Anulohen fluturimet e

Greva e kontrollorëve në Rinas anuloi dhjetëra fluturime nga Shqipëria në vende të ndryshme. Aeroporti i Rinasit njoftoi fluturimet që janë anuluar mëngjesin e sotëm.

Greva e kontrollorëve/ Aeroporti i Rinasit: Anulohen fluturimet e

Ndërkohë nuk dihet sesi do të veprohet me ato të pasdites dhe kjo varet nga vijimësia e situatës në Rinas. Ju kujtojmë se deri më tani janë shoqëruar në polici rreth 25 kontrollorë dhe prokuroria nisi hetimet për shpërdorim detyre ndaj tyre./K.C/dritare.net