Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Arben Taravari: Do të heqim termin përkufizues për shqiptarët, jemi shtetformues!

Arben Taravari: Do të heqim termin përkufizues për

Arben Taravari, i cili ka shpallur kandidaturën për president në Maqedoninë e Veriut, tregon se cili është vizioni i tij nëse do të vijë në pushtet.

Taravari i cili aktualisht është kryetari i Komunës së Gostivarit, në rrjetet sociale shkruan se vizioni i tij është heqja e 20%-it si term përkufizues për shqiptarët.

“Heqja e 20%-it si term përkufizues për shqiptarët. Ne jemi shqiptarë, shtetformues dhe është në emrin tonë në kushtetutë”, shkruan ai./M.K-dritare.net