Tërmetet në Kukës dhe Dibër, reagon Ministria e Mbrojtjes!

Në Kukës dhe Dibër janë ndjerë sot lëkundje tërmeti. Për shkak se lëkundjet kanë ardhur akoma pa kaluar dy muaj nga tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit, njerëzit janë panikuar. Menjëherë pas publikimit të të dhënave nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, ka reaguar Ministria e Mbrojtjes.

LEXO DHE :  Koronavirus, si fuqia e padukshme i drejton mendimet

 “Sipas informacionit paraprak nga IGJEUM, dy lekundje me magnitude 3.8 dhe 3.9 te shkalles rihter jane ndier ne Diber e Kukes. Nuk raportohen deme nga shtabet e EC ne keto dy bashki.”, thuhet në njoftim./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.