Ndërron jetë në gjumë, ylli i Disney Channel

Ka ndërruar jetë në gjumë, në moshën 20-vjeçare ylli i Disney Channel Cameron Boyce. Një zëdhënës i Disney Channel, konfirmoi vdekjen  e Boyce-s për CNN këtë të diel.

Boyce ka aktruar për 11 vjet, ka arritur në Disney Channel si një nga protagonistët e shfaqjes “Jessie”. Ai luajti si Luke Ross së bashku me Jessie Prescott, luajtur nga Debby Ryan. Jessie pati katër sezone dhe 98 episode. Ai ripërsëriti rolin e tij në spunk-show ‘Bunk’d’.

Ai u bë një emër i mirënjohur për familjet si ylli i filmave të famshëm ‘Descendants’ të publikuar në 2015 dhe 2017, ku luajti Carlos djalin e famullisë së famshme Disney Cruella De Vil, informon dritare.net

LEXO DHE :  Video/ Kamerat e sigurisë kapin momentet e tmerrshme kur binte tërmeti në Turqi!

Boyce bëri shfaqje të shumta në rrjet duke përfshirë Charlie Good luck, Austin & Ally, Shake It Up, Liv dhe Maddie, dhe Disney Junior show Jake dhe Neverland Pirates etj. Ai do të shfaqet gjithashtu në “Descendants 3” më 2 gusht 2019./K.C/dritare.net

 

 

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.