Ndahet nga jeta në moshën 100-vjeçare, Rrahman Parllaku!

Është ndarë nga jeta në moshën 100-vjeçare, gjeneral Rrahman Parllaku.

Gjeneral Parllaku ka qenë partizan dhe ushtarak, është dënuar nga Enver Hoxha pas lufte dhe ka jetuar për të treguar 100 vitet e jetës së tij në qindra intervista.

LEXO DHE :  Foto/ Ҫudit Arjan Ҫani: Ja si të mbrohemi nga koronavirusi!

Njëra prej të cilave është kjo, ku Parllaku tregon jetën e tij, për gazetaren Rudina Xhunga, Top Channel. Emisioni është xhiruar në vendin e tij të lindjes që e deshi përgjithmone. Pushofsh në paqe gjeneral!/E.B-dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.