Na ndiqni edhe në

Moti

Temperaturat 30 gradë/ Ja si do të jetë moti  sot!

Temperaturat 30 gradë/ Ja si do të jetë moti  sot!

Java do të nisë me mot të mirë. Kjo e hënë do të karakterizohet nga mot i kthjellët dhe vranësira kalimtare, kryesisht në zonat malore. Temperaturat e ajrit do të rriten, duke u luhatur në vlerat nga 9 deri në 30 gradë celsius. Era do të fryjë mesatare në det duke krijuar dallgëzim 4 ballë. /L.F-dritare.net