Moti sot/ Reshje shiu e vranësira në të gjithë vendin

 

Ditën e sotme me 19 shtator 2019, në vendin tonë do të mbizotërojë mot i kthjellët, me alternime vranësirash, të cilat do të shtohen pasdite, dhe do të bëjnë që në të gjithë vendin të ketë reshje shiu.

Sipas Meteoalb, temperaturat minimale do variojnë: në zonat malore nga 12ºC deri në 28ºC, në zonat e ulëta nga 18ºC në 30 ºC dhe në zonat bregdetare nga 22ºC në 31ºC.

LEXO DHE :  Shkon në 16 numri i të prekurve me koronavirus, në Itali

Era do të fryje në drejtim verior- veriperëndimor me forcë valëzimi deri në 4 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash ku thuajse i gjithë territori do preket nga reshjet e shiut. Temperaturat do të kenë një ulje të ndjeshme ku do sipas zonave variojnë: në zonat malore nga 8ºC deri në 23ºC dhe në zonat e ulëta nga 13ºC në 25ºC./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.