Misteri drithërues i binjakeve Pollock, që mbetet ende i pazgjidhur

5 maj 1957, 11-vjeçarja Joanna Pollock, dhe motra e saj, 6-vjeçarja Jacqueline dhe një shok, Anthony Layden ndodheshin në një makinë duke shkuar në kishë.

Papritur, shoferi i një tjetër makine humbi kontrollin dhe goditi makinën ku ndodheshin ata. Të tre fëmijët vdiqën tragjikisht.

Prindërit e vajzave u tronditën, por ata u mbushën me jetë një vit më vonë.

Florence lindi dy vajza binjake, Jennifer dhe Gillian. Babai pretendoi menjëherë se ato ishin rimishërimi i dy bijave që kishin humbur në aksident një vit më herët.

Jennifer, kishte shenja në trupin e saj, identike me Jacqueline. Nga ana tjetër, vajzat binjake njohën menjëherë vende në Hexam, kur bashkë me prindërit u rikthyen aty katër vjet më vonë. Së fundi, dy binjaket ishin në gjendje të identifikonin me emër të gjithë lodrat dhe kukullat që prindërit u kishin blerë vajzave të vdekura. Vajzat nuk i kishin parë kurrë ato lodra më parë.

LEXO DHE :  Basha viziton grevistët në Fier: Unë dhe PD do jemi zëri juaj!

Çështjen e tyre e analizoi një psikolog i njohur i kohës, Dr. Ian Stevanson.

Ai arriti në përfundim se; kishte gjasë që binjaket ishin thjeshtë rimishërime të motrave të tyre të vdekura.

E fundit, kur kur vajzat mbushën 5 vjeç, ato humbën të gjithë kujtimet e mëparshme./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.