Ministri i Jashtëm i Izraelit: Një mision special ndihmues është nisur drejt Shqipërisë

Ministri i Jashtëm i Izraelit ka bërë sot me dije se, një mision special i ndihmës izraelite është nisur sot drejt Shqipërisë, pas tërmetit të 26 nëntorit.

Ky mision është dëshmi për marrëdhëniet e shkëlqyera midis dy vendeve dhe dialogut të ngushtë që ata kanë mbajtur gjatë viteve të fundit, si në nivelin qeveritar, ashtu edhe midis popujve.

Një mision special i ndihmës izraelite u nis sot drejt Shqipërisë, pas tërmetit shkatërrues që goditi atë vend. Ekipi përbëhet nga 10 oficerë dhe inxhinierë, të cilët do të studiojnë ndërtesat e dëmtuara për të përcaktuar nëse ato mbesin strukturore të shëndosha pas tërmetit. Janë dërguar gjithashtu ndihma humanitare”, thotë ministri./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Bëtë gabim që e shkarkuat drejtoreshën e gjimnazit “Sami Frashëri”, prindërit e nxënësve peticion për rikthim

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.