Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Meta uron qeverinë Rama 2: Të bashkëpunojë me opozitën

Meta uron qeverinë Rama 2: Të bashkëpunojë me opozitën

Kabineti i ri qeveritar është betuar në Presidencë pasditen e sotme.

Presidenti Ilir Meta në fjalën e rastit të mbajtur ka uruar qeverinë e re, dhe i ka bërë asaj thirrje që të bashkëpunojë me opozitën.

Meta ka kërkuar nga qeveria e re që të përshpejtojë zbatimin e reformës në drejtësi./ I.M-dritare.net