Meta: Nëse një gazetar më bind që kam shkelur Kushtetutën, jap dorëheqjen!

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i ftuar në Open, ka folur për raportin e Komisionit të Venecias, që e ka cilësuar sheklje kushtetuese anulimin e datës së zgjedhjeve të 30 qershorit.

Meta u shpreh sërish i bindur që nuk ka bërë asnjë shkelje kushtetuese. Ai iu drejtua gazetres Eni Vasili, duke i thënë se nëse e bind atë që ka shkelur Kushtetutën, do të japë dorëheqjen.

LEXO DHE :  Lushnje/ Makina përplas tre fëmijë që po shkonin në shkollë

“Në qoftë se, jo Venecia, por ju si gazetare, qytetare e Republikës së Shqipërisë, më bindni dhe më thoni: Zoti President, ju me këtë dekret keni shkelur këtë nen të Kushtetutës unë jap dorëheqjen”, – është shprehur qartë Kreu i Shtetit./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.