Meta me tone të ashpra: Populli të mbrojë kushtetutën

ilir meta

Me tone të ashpra, si asnjëherë më parë  Presidenti Ilir Meta në një deklaratë të jashtëzakonshme ka bërë thirrje që populli shqiptar të mbrojë kushtetutën e vendit.

Presidenti Meta ka thënë se ai do ta mbrojë kushtetutën dhe demokracinë deri në fund, duke thënë se qeveria dhe parlamenti janë shkrirë në një dhe po dëmtojnë rëndë themelet e shtetit.

LEXO DHE :  Gërdeci, tërmeti dhe Ralfi në mes

Meta tha se referendumi i popullit është rruga e vetme për zgjidhjen e kësaj situate./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.